Autoledničky, Strana 5

Absorpční chladničky
 
Mají velký odběr proudu, ovšem je možno je provozovat na plyn (PB). Jsou tedy vhodné pro ty zákazníky, kteří chtějí být nezávislí na el. proudu. Tyto plynové chladničky je samozřejmě možné provozovat také na 12 nebo 230 V. Tyto chladničky lze doporučit karavanům a obytným automobilům. Po zastavení vozidla (za jízdy provoz na 12V) je nutno chladničku přepnout na provoz na PB, jelikož velký odběr proudu by velice brzy vybil baterie a nebylo by možné již nastartovat, v případě podružných baterií by již nezbylo dostatečné napětí pro ostatní spotřebiče. Důležitou a často opomíjenou věcí je také odvětrání absorpční chladničky - pouze při provozu na PB. Při tomto režimu provozu hoří v útrobách autochladničky malý plamínek (viz. principy chlazení) a ten samozřejmě potřebuje odvod spalin, stejně jako kamna na tuhá paliva = komín také neústí v místnosti ale na střeše. Absorpční autolednice je tedy také vybavena komínkem, ten je nutno přes stěnu karavanu vyvést ven, aby odvod spalin ústil mimo obytný prostor automobilu. Zapomeňte tedy na provoz absorpční chladničky na při provozu na propan-butan v uzavřeném prostředí, jako jsou malinké uzavřené chatky, karavany atd, je to velmi nebezpečné. V případě takto uzavřených prostor tyto chladničky provozujte jen na elektrickou síť (žádný hořící plamínek). Pokud nebude odvod spalin vyveden mimo obytný prostor, je nutné pro běžný provoz v chatách chladničku umístit mimo místnost kde se spí, nejlépe do předsíně poblíž vchodových dveří, do sklepa, či do místnosti která je neustále lehce odvětrávána.
Kompresorové chladničky
 
Jsou velmi účinné, rychlé v nachlazení, a mají nejnižší odběr proudu. Ale ne tak docela; odběr proudu u některých kvalitních termoelektrických chladniček je již srovnatelný. Cenově jsou však kompresorové autochladničky nejdražší. Budete-li provozovat autochladničku ve velmi teplých krajích, s teplotou okolí cca 40 - 50°C ve stínu, určitě zvolte kompresorovou autochladničku. Budete-li chtít v autochladničce mrazit, nemáte jiný výběr než zvolit autochladničku kompresorovou.
Termoelektrické chladničky
 
Jsou lehké, snadno přenosné, pracují v jakékoliv poloze. Mají chlazení i ohřev a cenově jsou na nejnižší úrovni. Termoelektrické autochladničky trpí již desetiletí neoprávněně špatnou pověstí, že málo chladí. Je pravdou, že v rychlosti nachlazení jsou o něco pomalejší než kompresorové, ovšem chladící účinek (schopnost vytvoření teplotního rozdílu vůči okolní teplotě) je u kvalitních termoelektrických boxů zcela dostatečný. Tuto špatnou pověst mají díky nekvalitním, laciným 'autochladničkám' prodávaných v nejrůznějších obchodních řetězcích, kdy výrobce uvede, že chladnička umí chladit 18 - 20°C pod okolní teplotu, ale skutečnost je mnohdy 13 - 15°C, což je opravdu málo. Moderní a kvalitní termoelektrické chladící boxy umí běžně 25 - 30°C pod okolní teplotu, i více !  Závěrem...budete-li provozovat autochladničku do cca 30 - 35°C okolní teploty, kvalitní termoelektrická chladnička Vám určitě plně postačí.
 

Nejprodávanější

37
3700013737000
Značky
 
 
 
 

Stránka 5 z 7 - 109 položek celkem

Další produkty

Stránka 5 z 7 - 109 položek celkem